האישי הוא הפוליטי

הרשימות בבלוג זה – שחלקם התפרסמו במקביל בספרים, כתבי עט, עיתונות כתובה ומגזינים אלקטרוניים, נכתבו על ידי מתוך הפוליטיקה של הזהויות, החוויות והמקומות מהם אני מגיעה.

למרות שאני לא מרגישה זאת, הספקתי די הרבה בחיי. התחתנתי והתגרשתי. גרתי במספר מקומות בעולם (בעיקר טורונטו, מונטריאול, ותקופה קצרה מאוד באיטליה) ומספר מקומות בארץ (בעיקר ירושלים, חולון ורמת גן). השלמתי בגרות אקסטרנית בגיל 23. עשיתי תואר ראשון באנגלית ופילוסופיה בבר אילן ותואר שני באנגלית באוניברסיטת תל אביב. עברתי הסבת אקדמאית מסיבית בקורסים של מאות שעות לתחום הייטק ועבדתי כמנהלת הדרכה ומהנדסת בדיקות תוכנה באלתא. לקחתי חלק בפרויקטים רציניים, בין השאר כאשת מחשבים במשרדי ממשלה. את הדוקטורט שלי התחלתי בכמה אוניברסיטאות והחלפתי במהלך הדרך שלושה נושאים עד שמצאתי את המקום, התחום, והמנחים הראויים. מדובר במחקר פעולה שבחן את הניו מדיה כמרחב ציבורי אלטרנטיבי לקולות של נשים. סיימתי את הדוקטורט במרץ 2016. הידד.

אחד הפירות המקסימים של הדוקטורט הוא מיזם פועלות ברשת, שנערך במכללת ג'ון ברייס, ואפשר לנשים רבות לחזק את השמעת קולותיהן במרחבים ציבוריים. מדי פעם במסגרת פועלות ברשת מתקיימים קורסים והכשרות לנשים בכל הקשור לפעילות דיגיטלית.

בפעילותי החברתית ניהלתי את קמפיין "נשיאה לישראל" ומספר קמפיינים חברתיים נוספים, בהם פרויקט אקו-פמיניזם שקיבץ יחדיו ארגונים פמיניסטים, חברתיים וסביבתיים. פעלתי לקידום תיקון 6 ג' בחוק שוויון זכויות האישה הקובע שבוועדות ציבוריות יינתן ביטוי הולם לייצוגן של נשים בתהליכים מדיניים. ואני פעילת שלום דבר שהוביל אותי בדרכים שונות לחברות בפורום דבורה – נשים במדיניות חוץ וביטחון, שפועל לקידום קולותיהן של נשים בשיח המדיני.

יזמתי כנסים רבים בהם: כנס "מי הזיז את הסטטוס שלי – שיח פמיניסטי במדיה החברתית", יום עיון "האינטרנט כפלטפורמה למהפכה חברתית פמיניסטית", יום עיון "נשים, מדיה חדשה וצדק חברתי", סדנת "מעלות סטטוס – יוצאות אל העולם", ועוד.

גיליתי את המשמעות הפוליטית של ה"מזרחיות" כתוצר של פעילותי החברתית ומתוך המסע המייגע של עריכת אנתולוגיה העוסקת בפמיניזם מזרחי, שיצאה לאור בהוצאת בבל (2007). המסה "שורשים של חול ורוח" מתארת את המפגש שלי עם גזענות בגיל צעיר. לאחרונה ערכתי את הספר "בגוף ראשון – 8 נשים 8 סיפורי חיים" – שהיה מסע נוסף של שיתוף חוויות של נשים שונות על עצמן ועל העולם. מיזם מדליק נוסף שהפקתי, ערכתי ואצרתי הוא התערוכה "נשים מעלות סטטוס" – שבה 28 נשים משמיעות את קולותיהן בנושאים שעל סדר היום החברתי.

כותבת ומרצה בנושאי תקשורת, תרבות, ניו מדיה, חברה ומגדר.

אפשר למצוא אותי ברשת גם ב:

* פייסבוק

* טוויטר

העולם העשיר הזה של חוויות שעברתי בא לידי ביטוי בכתיבה שלי. כתיבה אינה צומחת משום מקום. האישי הוא הפוליטי.