מצב חירום כברירת מחדל

יצא לכן פעם להתקשר למספר חירום? מקווה שלא היה צורך בכך. אבל גם אם לא, הידיעה שיש מספר טלפון כזה לתקופות משבר וקושי, מהווה גלגל הצלה.

שינוי חיובי בכל הקשור להתקשרות למרכזי סיוע הולך ומתבשל לאחרונה; הוועדה לקידום מעמד האישה אישרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק, של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס וח"כ גדעון עזרא, המבקשת להטמיע את מספר החירום לנפגעות תקיפה מינית בכל הטלפונים ולקבוע אותו כמספר חינם. ההצעה צפויה לעלות בקרוב למליאה לקריאה שנייה ושלישית.

ההצעה תחייב את חברות התקשורת להטמיע את מספר מוקד החירום לנפגעות תקיפה מינית כברירת מחדל בטלפונים הניידים. בנוסף, על פי ההצעה מספר החירום לא יופיע בדף פירוט השיחות וזאת כדי לשמור על בטחונה של הפונה כדי למנוע מצב בו בן זוגה או משפחתה עלולים לחשוף את פנייתה בדף פירוט השיחות.

ההצעה חשובה לא רק בכך שהיא מספקת מענה לציבור רחב של נפגעות ונפגעים שמצויים בשעת מצוקה ומשבר ליצור קשר מכל טלפון, אלא בכך שהיא מעידה על סוג של בהכרה ציבורית  הכרחית בתופעת האלימות המינית כבעיה לאומית, רחבת היקף, שיש לפעול למיגורה ועשויה להיות שלב נוסף בדרך למיגור התופעה שהינו בבחינת אינטרס ציבורי ראשון במעלה.

הרמת טלפון יכולה להיות אקט מציל חיים, גם כאשר לא מדובר בכן באופן אישי אלא באישה שאתן יודעות שהיא במצוקה.
  • טלפון של קו החירום לנפגעות תקיפה מינית הוא 1202
  • מספר הטלפון של קו החירום לנפגעי תקיפה מינית 1203

 

One thought on “מצב חירום כברירת מחדל

השארת תגובה