תפילות וסליחות ליום הכיפור

במעגל הזמן האנושי החברתי הקהילתי מסמנת תקיעת השופר את פתיחת שערי שמים, המקנה לתפילות כוח מיוחד.

למרות היכולת החושית לראות, לשמוע, להריח למשש ולגעת, עולמנו הינו במידה רבה עולם, מלשון נעלם, שרב בו הנסתר על הגלוי. מטרת חיינו במסע האנושי נותרת נסתרת כך גם משמעותם הקוסמית של מעשינו.

כמי שיש בידם בחירה בין הטוב לבין הרע, יש בכוחנו יכולת להשפיע על המציאות לשנות את הגזרה הניתנת ב-22 הימים בהם פתוחים שערי השמים, ולהטיב את גזר הדין. זאת באמצעות צדקה, מעשים טובים, סליחה עצמית וסליחה לזולת. בזמן זה של סגירת מעגל ופתיחתו של מעגל התחדשות נוסף, ניתן להשתמש גם בתפילה בבקשה למחילה, צמיחה וברכה.

ניתן להתבונן בתפילה כתדר המחולל שינוי. בשל כוחו לשאת אהבה, להביא תקווה ולייצר נחמה.

ניתן להתפלל למען אהובים, למען אנשים שעימם ברצונכם להשלים, למען עולם טוב יותר, ואל תשכחו את עצמכם. בקשו את מה שמייחל לבכם ושלחו את הבקשה לעולם.

המרחב הסמוי מהעין בו דרים תקוות, מחשבות, רגשות, רצונות  מזדכך ומטהר בכוחן של תפילות, אותן ניתן לפרוש בבקשת ברכה ורחמים גם כלפי מי שאיננו מכירים.

מי ייתן ונזכה לייצר חברה של צדק ושוויון חברתי, מי ייתן ויתגשמו משאלות לב כולנו לטובה.

 

תפילה לדרך נכונה

 

אלוהים רב חסד ורחמים, סלח לי על כל שגיאותיי, על טעויותיי, על המקומות בהם גיליתי בורות, קטנות רוח וחוסר נדיבות. מוכר וידוע בליבי כי מסע חיים זה נועד לעשות תיקון מתוך התגברות על הפחדים, על אי הוודאות, וחוסר האמונה ולהשפיע טוב על העולם. אנא סייע בידי, ופרוש לפני דרך שיש בה שותפויות של אמת, לב וטוב, צדקה ויצירה, אהבה ורחמים, ואל נא תעמידני בניסיון.

אנא בטובך הוריני דרך בה חיי יהיו ברי משמעות, עזור לי לפתוח ליבי ואת ידי בנדיבות, השכן בי דעת ואמונה. חזקני ואמצני כנגד כל פגע. קרב אלי את אוהבי, והרחיקני משונאי, תן בי כוח התמדה והרבה בי אהבה.

יהי רצון ותתן משפע טובך למשפחתי. לחבריי לאהובי. השכן שלום בארצי וקרב בין לבבות מסוכסכים. תן את הגשם בעיתו. והשפע חסד וחן על ברואיך.

 

תפילה לילדים אומללים

 

רחמן מבורך יודעת אני שכל עולמך הוא דיוק נשגב, וכל רגע הינו כפי שהוא צריך להיות כחלק ממציאות גדולה ומופלאה מכדי שאוכל להכיל ולהבין.

על אף שיודעת אני כל זאת בקשתי אליך אל רוחם וחנון, לסייע ולמנוע עוניים של ילדים שאין להם אוכל, שאין להם בגד שאין להם צעצוע.

אנא שלח להם תקווה ואור, משחק ומלבוש. תן בידם ספרים ומורים עם לב והראה להם דרך שיש בה אהבה. עוד אבקשך רחמן מבורך כי אל נא תשכח את הילדים הדחויים, הילדים שאינם חשים אהבה, הילדים שחשים שאין הם מקובלים על ידי משפחתם או חבריהם, ילדים שעולמם חרב עליהם, תן בהם אומץ וכוח להתמודד, תן להם שכל וסבלנות, והצלח דרכם. אמן

 

תפילה לבריאות שלמה

 

אל מבורך, רב חסד ורחמים, רחם על החולים והכואבים, על חשוכי המרפא; על הפצועים, על הפגועים, על נשים, גברים וילדים השוכבים בבתי חולים, או במיטותיהם בייסוריהם.

יהי רצון ותשלח להם מזור ונחמה. אור ותקווה, ותן בהם רפואה שלמה. ברכם בכוח עצמי להבריא. אנא תן ביד יקירם כוח לסעוד אותם, וחיוך המאיר תקווה ללבם.

ידוע לפניך כי על כאבו של הגוף יכולה לסייע הנפש ויכולים לסייע קרובים ואוהבים. אנא תן בינה והשראה לעמלים על מציאת תרופות ודרכי סיוע לחולים באשר הם.

אלוהי ואלוהי אמהותינו ואבותינו רחם עלינו וסייע בידינו להתגבר על כל חולי ומזור, על כאביו של הגוף ומחלותיו.

ברכנו ונזכה ברחמיך הרבים לשנים רבות, טובות, ונעימות בבריאות של גוף ונפש. אמן

 

תפילה לשחרורם של שבויים

 

ריבון העולמים, מבקשים אנו ממך לשחרר את גלעד שליט ואת רון ארד. ברוך אתה משחרר שבויים, ברוך המותיר אסורים, ברוך הוא שנתן לאדם זכות להלך חופשי על האדמה תחת השמש.

בזכות מעשי צדקה, בזכות הטוב, בזכותם של אמהותינו ואבותינו הקדושים התר לגלעד שליט ולרון ארד לשוב לבתיהם, למשפחותיהם, לארצם, לשפתם. חזק את ידיהם ולוויהם בנפתולי נפשם.

תן לתפילות ברחבי העולם לעודד נפשם, והרך לב שוביהם ברחמים ובתבונה כדי שיוכל לצאת לחופשי. אמן

השארת תגובה