אקדח על שולחן המטבח

לפני אי אלו שנים יצאתי עם רב סרן בתותחנים שלנוכח אי התלהבותי מהאפשרות שהעלה למסד בינינו את הקשר בחתונה, הפתיע אותי בכך שהוציא את האקדח שלו מהארון והציבו על שולחן המטבח כסוג של הפגנת כוח ואיום מרומז. נזכרתי בהתרחשות זאת כששמעתי על פרויקט "האקדח על שולחן המטבח" של "אשה לאשה". בארגון, מודעים לסכנה שנושא איתה האקדח במרחב הביתי ומבקשים לצאת כנגד מצב שבו קיומו של אקדח עלול להוביל לתוצאה הרת אסון וגורלית של גזל חיים. זאת, באמצעות פרויקט ששמו מתקשר לאמרתו של המחזאי צ'כוב: אקדח המונח על השולחן במערכה הראשונה, יורה לקראת המערכה האחרונה.


אקדח אבטחה במרחב ביתי
בישראל, בדומה לכל העולם, גברים מהווים את מרבית המחזיקים בנשק קל, (איזה ביטוי למשהו כל כך קשה) כאשר מרבית קורבנותיו במרחב הביתי הן נשים. כך למשל תמר לב שנרצחה באקדח אבטחה ואלמנש זלקה, שנורתה שמונה פעמים בידי בעלה המאבטח, נפצעה קשה ונותרה נכה.
הפרויקט של אשה לאשה יוצא כנגד כלי נשק הנמסרים לידי מאבטחים לצורך עבודתם, ונשארים בחזקתם גם בביתם מטעמי נוחות וחסכון של חברות האבטחה. נוהל פסול זה, המאפשר לאנשי אבטחה להחזיק את הנשק בתום המשמרת בביתם, גובה מחיר כבד והרה גורל, שכולל עשרים ושלושה קורבנות חפים מפשע שנרצחו בישראל בשמונה השנים האחרונות באמצעות נשק אבטחה.


"האקדח על שולחן המטבח" הוא פרויקט חשוב המנסה למנוע מוות ידוע מראש. את האסון המרחף מעל ראשה של הקורבן הסטטיסטי הבא ניתן למנוע כפי שטוענים באשה לאשה על ידי צמצום כמות הנשק המוחזק בידי מאבטחים מחוץ למסגרת התפקיד ובאמצעות אכיפת החוק והנחיות כי נשק שמירה "יינתן בתחילתה של משמרת ויילקח בסיומה".

שיהיה להם – לנו – בהצלחה

3 thoughts on “אקדח על שולחן המטבח

  1. שלום אני עושה עבודה סמנריונית על אבטחה והעסקת מאבטחים ורוצה לחקור עמדת הנשים בקשר לנושא הזה של אקדח על שולחן המטבח איך אני יכולה למצוא חומר ולהיות בקשר

השארת תגובה