אות הקלון לפרסומת סקסיסטית 2009

טקס אות הקולון לפרסומת סקסיסטית – רעיון שהגיתי לפני כמה שנים שהפך למציאות בתיווך של דורית אברמוביץ וויצוו – מגיע לשנתו השניה. לרגל יום האשה הבינלאומי שיצוין ב-8/3 יערך ערב התרמה בתאטרון חולון שבמהלכו תוכרז הפרסומת "המנצחת"

עשר הפרסומות שעלו לשלב הגמר של קמפיין אות הקלון למפרסם הסקסיסטי נבחרו מתוך עשרות פרסומות פוגעניות ובעייתיות שפורסמו במהלך השנה האחרונה – על חלקן כתבתי בבלוג זה

 

וועדת הבחירה הורכבה מעו"ד ארנה לין – יו"ר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין ומ"מ נשיאת מועצת העיתונות, פרופ' חנה הרצוג – סוציולוגית מאוניברסיטת תל אביב, רונית ארנפרוינד-כהן – מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בויצו, מיכל רוזין מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, נורית חג'ג' לשעבר מנכ"לית הקשת הדמוקרטית המזרחית ושאנה שכטרמן אחראית קשרי ממשל בוויצו וממני.

 

: ויצו חושפת את הפרסומות הסקסיסטיות של 2009

 

ראו גם

הפרסומות הסקסיסטיות של הקיץ (פוסטינור, גולדסטאר, דואיט)

הטרדה מינית בפרסומת לנוזל כלים?

ומהשנה האחרונה: סדיזם בפרסומת לגבינה לבנה

8 thoughts on “אות הקלון לפרסומת סקסיסטית 2009

  1. דרך אגב, בעמודה של שם הפרסומת רשמת בכמה פרסומות סלוגנים מפרסומות, ובפרסומת של גולדסטאר זכורים לי דברים הרבה יותר גרועים מ"אני לבד…" – באמת פרסומת דוחה, פרסומת דוחה לבירה דוחה. 🙂
    רעיון יפה.

  2. אני נדהמת, ומתיאשת, מזה שמגיבים צדופי מוח כמו זה הראשון שכתב לך פה, מתעקשים לבטל ולזלזל במשהו שכנראה לא משפיע על חוויית החיים שלהם, ולא מעצב את העולם שבתוכו הם צריכים להתנהל.
    הפרסומות שהזכרת אכן מעוררות בחילה, ומפתיע שהן עדיין עולות לאוויר בימינו.

  3. נורא ואיום, איך הפרסומאים מחנכים חברה שלמה לאלימות, סקסיזם, זבל, אנטי הומאניזם.
    נורא עצוב לי שאנחנו בחושך הזה, חשוב שאת מדליקה גפרור.

השארת תגובה