הוואגינוקרטיה מול הפאלוקרטיה

 

והנה קטעים ממאמר נפלא של יהושוע סובול עלינו כחברה שמשלמת את מחיר הסגידה לפאלוס:

 

"פאלוקרטיה היא אדנות הגברים על הנשים. חברה פאלוקרטית היא חברה שנשלטת על ידי גברים. תרבות פאלוקרטית מעניקה לאלוהים זהות גברית, ומהדימוי של אלוהים כגבר משתלשלת סגידה לפאלוס ולכל תכונה פאלית.

 

"ולפאלוס, כידוע, יש היגיון שההגיון לא מכיר, ויש לו מוסר שהמוסר לא שמע עליו.

 

"נדמה שלנוכח אירועי השבועות האחרונים הגיע הזמן להגיד כמה מלים על הגיונו של הפאולוס ועל המוסר הפאלוקרטי המשתלשל ממנו. לפחות בשתי שפות, הן בעברית והן ביידיש, יש אמרה שקובעת שכאשר הפאולוס מזדקף ההיגיון משתופף, האימרה הזאת גורסת שהלוגיקה הפאלית איננה מכירה במושגים של נכון ולא נכון ולא של אמת ושקר, מבחינה פאלית הכל מוצדק כדי לאפשר לפאלוס תפקוד מקסימלי, או במילה אחת: מקסיפאלי. עיין ערך ויאגרה.

בדרכו של הפאלוס למטרה הנכספת המוסר הפאלי מתיר לפאלוקרט הכל. מותר להבטיח את השמים, מותר לקנות לבבות בכסוף מותר לשחד ולעגוב. ולאחר מעשה מותר לשכוח ולהתנהג כחזיר.

 

"הקשר בין מנטליות ומוסר פאלוקרטיים לשחיתות הוא כמעט מובן מאליו. תרבות שמתירה לגבר לקחת לו ארבע נשים אבל אוסרת על האישה לקחת לה בו בזמן ארבעה גברים, מקדשת את השקר ביחסים בין גברים לנשים. אנחנו לא לחיים בתרבות כזאת, אבל אנחנו לא רחוקים ממנה, כי מה היא תרבות שמקדשת מיקסום רווחים אם לא תרבות שמותירה לאדם אחד לדפוק אלף עובדים, וכמה שהוא דופק יותר חזק יותר בני אדם כך הוא נחשב לגיבור חברתי, ואף לגיבור תרבות שמגזינים נחשבים משחרים לפתחו לראיין אותו ולגלות דברי חוכמה מפיו?

"כל הנאשמים בשחיתות בעשורים האחרונים היו גברים פאלוקרטיים. אינני זוכר מקרה של אישה בעמדת כוח ששלחה את ידה בכספי ציבור. אולי הגיע הזמן להתנער מכל הפאלוקרטים, ולהעלות במקומם נשים. אם יתברר, חס וחלילה, שהוואגינוקרטיה אינה טהורה וטובה מהפאלוקרטיה, נאלץ להודות שהכוח הוא מקור השחיתות. בינתיים כדאי לנסות. במצב הנוכחי אין מה להפסיד.

 

ישראל היום, 19/5/08

 

 

 

 

2 thoughts on “הוואגינוקרטיה מול הפאלוקרטיה

  1. אתי אלון

    ואני בטוח שיש עוד.

    גם לא חסרות נשים לא רגישות – כגון שרי אריסון.
    די לעשות אבחנות מטופשות על פי מין.

    גברים גונבים, וכן, גם נשים גונבות.

השארת תגובה