הם לא פליטים והם לא שלנו?

שכני הבלוגיסט, שוקי גלילי מוביל קמפיין חשוב להזרמת כספים שיאפשרו לפתוח מחדש את המרפאה שהעניקה טיפול רפואי חינם לפליטים בתל-אביב.

הסחבת הממסדית בגיוס שבעת מיליון השקלים הנחוצים כדי שהמרפאה תוכל להמשיך לפעול מחד, וביטויים כגון, "מהגרים לא חוקיים – לא פליטים", "לא רוצים את הפליטים האלה – שיעופו בחזרה לסודן", "הם לא פליטים והם לא שלנו" בתגובה לטור של מנכ”ל עמותת רופאים לזכויות אדם הדס זיו ב-ynet מאידך, ממחישים עד כמה התרחקנו כחברה מההבנה הבסיסית של צדק חברתי; מהחיבור למקורות שדיברו על "זכור כי גר היית בארץ מצרים" ו"צדק צדק תרדוף".  עד כמה שכחנו כציבור את השנים הקשות בגלות. את החשבון שעשינו לאומות העולם על התנהלותם בתקופת השואה.

 

מנגד לממסד ויחידים המצויים בשכחה, ישנם אנשים כמו גלילי הסבור  בצדק כי "הבעת עמדה לא נועדה רק כדי לשנות. יש מקרים בהם הבעת עמדה היא חובה מוסרית".

 

את ריק הנרפות הממשלתית ממלאים יחידים וארגונים, ביניהם גם את תנועת אחותי – למען נשים בישראל, שהתגייסה למען הפליטים במתן מחסה, בגדים וייעוץ משפטי בכל יום חמישי ושלישי בבית אחותי ברחוב מטלון 70 בדרום תל-אביב.

הגיע הזמן שגם הממשלה תתעורר ותוביל את תהליך התמיכה והטיפול בפליטים ולא תגרר מאחור.

 

 

 

2 thoughts on “הם לא פליטים והם לא שלנו?

  1. היו כאן כשאסתי כתבה על אותו נושא
    http://www.notes.co.il/esty/42544.asp

    כל הכבוד לארגונים כמו אחותי. הממשלה , כך נדמה לי, לא נגררת מאחור. היא לגמרי מתעלמת מנושאים חברתיים ומקפידה לשמר מצב שבו אפשר יהיה לדחוק אותם לשוליים לטובת איומים לכאורה חמורים יותר.

השארת תגובה