הבגדים קצרים מדי או ארוכים מדי

 

סוף סוף קם אדם ויוצא באופן פומבי כנגד האופן בו מתייחס הציבור החרדי ה"אשכנזי" לזה ה"מזרחי".

יואב ללום בעקבות דחייתה של ביתו ממערכת החינוך של בית יעקב הקים את עמותת "נוער כהלכה", הפועלת לבירור תלונות הורים כנגד אפליה עדתית בחינוך החרדי "אשכנזי", ומובילה לקמפיין נגד היחס הגזעני שהמגזר הזה מגלה כלפי "מזרחים".

 

כקלגס המתהדר בארץ מוצאו וזורע סביבו בבלי דעת חורבן ושממה, נוהגים בתי הספר החרדים והממונים עליהם בכל הקשור לתלמידים ולתלמידות מבני "עדות המזרח".

 

מאמר מאת תמר רותם בהארץ מביא את סיפורו של יואב ללום, משכונת קריית משה בירושלים, שביקש לרשום את בתו לבית יעקב, רשת לימוד חרדית המנוהלת על ידי "אשכנזים". משלא התקבלה הבת, ומתוך היכרות עם המערכת של בית יעקב, הידועה בגזענותה כלפי מזרחים, החליט ללום הלומד משפטים לתבוע את בית הספר ומשרד החינוך.

והנה התברר בבית המפשט לעניינים מנהליים בירושלים שהסיבה לאי-קבלת הבת היא חוסר צניעות של אם הילדה.

מנהלת בית הספר, יוכבד אלישיב, פירטה ש"הסיבה הבלעדית לאי קבלת בתו של ללום לבית הספר – הופעתה של אמה של הילדה". והנה דבריה:

 

למרות שלא נעים לנו להיכנס לפרטי הופעתה הלא צנועה של הגברת ללום, אנו עושים זאת לאור בקשתכם. אי לכך אספנו נתונים משכנותיה וממכרותיה: פאתה קצוצה קוצנית או ארוכה מעוטרת בגוונים רחוביים, בגדיה קצרים מדי או ארוכים מדי והם צרים ומהודקים. היא לובשת חצאיות ג'ינס וחצאיות עם שסע. ציפורניה המצוירות מעידות יותר מכל מהי הדמות העונה לשם גב' ללום. מכל הנ"ל משתקפת הופעה רחובית וזולה שאינה תואמת כלל את רוח בית יעקב.

 

אני לא יודעת למה התכוונה יוכבד אלישיב ברוח בית יעקב, היא בהחלט הייתה קצת מבלבלת עם האבחנה שהבגדים של גברת ללום קצרים מדי או ארוכים מדי, מה שבטוח הוא שהרוח הנושבת שם היא רוח רעה.

 

קריאה נוספת

התירוץ לדחיית הבת מביה"ס החרדי: "הופעתה הזולה של האם"  

4 thoughts on “הבגדים קצרים מדי או ארוכים מדי

  1. יפה כתבת וטוב שהנחת את האצבע על הנקודה הכואבת הזו. הציבור החרדי תמיד היה גזעני ולא סובלני.

  2. לא נכון!!!!! אני ספרדיה ולמדתי בבית ספר, וכמוני עוד המון בנות ספרדיות, יש אומנם בעיות הפליה והמון אבל לא בבית ספר גבעת שאול !

  3. יש כללי צניעות בציבור החרדי (גם לגבי בגדים קצרים מידי וגם לגבי ארוכים מידי) והיא בהחלט לא עונה כל הדרישות!

  4. כי שקרניות הטענה מתגלה בשיח הדו קוטבי. ניתן לטעון כנגד משהי שבגדיה קצרים מדי. ניתן לטעון שבגדיה ארוכים מדי. אבל טענה שמאחדת את השניים מעידה על בעיתיות הטיעון.
    יתר על כן, מאחר ויש מכסות להכנסת בנות, וזו תופעה חוזרת כאשר מדובר בבנות מזרחיות אז ברור שיש כאן תירוץ מוזיל ומעליב כלפי האם.

השארת תגובה